O FIRMIE

OFERTA

PORTFOLIO

A+D W MEDIACH

KONTAKT

 

STWORZYLIŚMY I WPROWADZAMY NOWY WIZERUNEK SKLEPÓW PTC ERA

 

Po ponad rocznych przygotowaniach, analizach i działaniach projektowych, pracownia projektowa A+D wykreowała nowy wizerunek punktów sprzedaży PTC Era.

 

 

Pracownia architektoniczna A+D została zaproszona do złożenia oferty na zaprojektowanie, przygotowanie i wdrożenie Nowej Wizualizacji punktów sprzedaży Era. Spośród wielu ofert, nasza koncepcja zdobyła największe uznanie zarządu PTC Era. Przedstawiliśmy pomysły oparte na szczegółowej analizie PTC oraz konkurencyjnych operatorów. Przewidzieliśmy możliwe warianty rozwoju rynku usług związanych z telefonią komórkową i to zarówno w zakresie wymagań klientów, dostępnych usług itd, jak również w zakresie możliwych przejęć i fuzji (Idea - Orange, Plus - Vodafone?). Bardzo ciekawa i trafna koncepcja Nowego Wizerunku sklepów i salonów Era przyjęta została z ogromnym uznaniem.  Zostaliśmy poproszeni o dopracowanie szczegółów, zrobienie rysunków technicznych, napisanie podręcznika projektowania, visual merchandisingu.

Pierwszy sklep otworzono pod koniec ubiegłego roku w Łodzi.

Do dziś koncept  przeszedł  kilka modyfikacji. Dopracowane zostały meble,  ekspozytory telefonów, system prezentacji oferty (visual merchandising) oraz detale wykończenia wnętrz. Wszystkie wytyczne zebraliśmy w Podręczniku Projektowania, gdzie obok definicji, rysunków i opisów, zamieściliśmy szereg przykładów możliwych zastosowań poszczególnych elementów nowego konceptu.

 

 

Przed A+D stoi duże i ciekawe wyzwanie: odświeżenie całej sieci punktów sprzedaży PTC Era.

Pracownia architektoniczna A+D projektuje wszystkie sklepy i salony PTC Era w kraju.

 

Cechy nowego formatu sklepów:

 

1. Elastyczność i przejrzystość:

sklepy mają czytelny podział funkcjonalny. Układ mebli umożliwia dużą swobodę w organizacji ekspozycji przy zachowaniu maksymalnej pojemności i czytelności. Stanowiska obsługi klienta powstały w oparciu o badania socjologiczne i pomagają konsultantom pełnić rolę doradcy klienta. W nowym formacie sklepów zatarta została granica między kupującym a sprzedającym. Stworzone zostały warunki sprzyjające budowaniu relacji partnerskich pomiędzy obsługą a klientami Era.  Nowością na rynku polskim jest wprowadzenie „żywych” telefonów na ekspozycji, czyli w pełni funkcjonalnych aparatów stale dostępnych dla klientów.

 

2. Nowoczesność i funkcjonalizm:

użyte materiały, oświetlenie, multimedia, formy i visual merchandising powstały w oparciu lub z wykorzystaniem najnowszych technologii, materiałów / tworzyw, trendów. Zachowując współczesny i nieco technologiczny charakter sklepów, zachowane jednak zostały klasyczne proporcje i symetrie. W detalach elementów wyposażenia widać dużą dbałość o szczegóły, zarówno na poziomie projektowym (dopracowane detale, wysmakowane połączenia materiałów, logiczne kształty i funkcje), jak i w samej realizacji.

 

Nowy format sklepów cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród fachowców z branży VM / POS, jak i wśród projektantów wizerunku marki, identyfikacji wizualnej czy architektów wnętrz.

 

 

A+D

Architektura + Design

Aktualności:

Zaprojektowaliśmy najpiękniejszy salon jubilerski w Polsce ...

Stworzyliśmy nowy wizerunek sklepów PTC Era ...

Kolejne wyróżnienie dla konceptu opracowanego przez A+D ...

projekty wnętrz - spis treści