O FIRMIE

OFERTA

PORTFOLIO

A+D W MEDIACH

KONTAKT

 

ZAPROJEKTOWALIŚMY NAJPIĘKNIEJSZY SALON JUBILERSKI W POLSCE

 

W sercu Warszawy, w Złotych Tarasach, powstał wyjątkowy salon jubilerski "odCzasu doCzasu".

Jesteśmy dumni mogąc podpisać się pod tym, w każdym detalu unikalnym, wnętrzem.

 

 

 

Pomysł

 

Inwestor zwrócił się do kilkunastu pracowni z zadaniem zaprojektowania i skoordynowania realizacji NAJPIĘKNIEJSZEGO SALONU JUBILERSKIEGO W POLSCE.

Główne założenia projektowe:

- Stworzenie ponadczasowego salonu jubilerskiego

- Prezentowanie produktów w indywidualny sposób

 

 

 

Projekt

Słupy

Głównym elementem architektonicznym są kamienne słupy kadrujące widok. Wydzielają kameralne miejsca, sprzyjające koncentracji i uwadze przy oglądaniu ekspozycji. W sposób teatralny otwierają coraz to nowe ujęcia w miarę wchodzenia, spinają je równocześnie w jedno złożone wnętrze na którego poznanie potrzeba czasu.

Słupy kamienne wprowadzają bardzo mocny wertykalny rytm płaszczyzn tworząc tło dla różnorodnych, nierzadko stylizowanych historycznie gablot jubilerskich. Są ramą tak mocną, że najbardziej różnorodne formy nie są w stanie zaburzyć spójności wnętrza.

 

Poręcz

Elementem wprowadzającym do salonu jest horyzontalna linia światła: ekspozycja przechodząca płynnie od elewacji do wnętrza salonu. Kieruje i orientuje w miarę wchodzenia, spinając dramatyczne wnętrze.

 

Lustro

Ściana lustra zamykająca salon wciąga od samej elewacji w głąb.

 

Budowa

 

Konstrukcja

Najbardziej spektakularna jest konstrukcja 14 słupów .Kamienne żyletki przy wysokości 3,5m i szerokości do 2m mają 3cm grubości. Podstawą konstrukcji jest płaskownik wycinany z centymetrowej blachy, przy tych długościach wiotki jak papier. Parę pracowni konstrukcyjnych odmówiło nam współpracy.

Z pomocą przyszedł wykładowca Wydziału Architektury, p. Krzysztof Kakowski, który z pasji obliczył konstrukcje ręcznie, gdyż program komputerowy odrzucał dane.

Konstrukcja bocznych gablot jest samonośna. Powyżej poręczy ekspozycji działa jak komin odprowadzając ciepło z oświetlenia ponad sufit. Równocześnie wprowadzona jest do gablot instalacja klimatyzacji, która przez szczeliny w meblu wentyluje lokal.
Konstrukcja ściany lustra weneckiego jest również autorska. Trzyma pionowo tafle 350 na 200 cm, nie ograniczając od drugiej strony widoku na cały salon.

Beton musiał być wnoszony ręcznie na pierwsze piętro: ponad 30 ton w niespełna dzień, czego wymagał proces technologiczny.

Materiały

Stal konstrukcyjna cięta gilotyną i spawana
Surowy kamień
Beton o unikalnym kolorze z nietypowym rysunkiem dylatacji
Gięte pancerne szkło

 

Więcej informacji o procesie dochodzenia do rozwiązań projektowych, współpracy z Inwestorem, o budowie oraz o samym salonie "odCzasu doCzasu" na stronie firmy / Inwestora:

wymagania Inwestora

koncepcja architektoniczna

Budowa lokalu

arch. prowadzący: Krzysztof Kołodziejski

 

A+D

Architektura + Design

Aktualności:

Zaprojektowaliśmy najpiękniejszy salon jubilerski w Polsce ...

Stworzyliśmy nowy wizerunek sklepów PTC Era ...

Kolejne wyróżnienie dla konceptu opracowanego przez A+D ...

projekty wnętrz - spis treści